730 061 061

Zapobiegaj zagnieżdżeniu os na Twoim podwórku!

Podobnie jak wielu członków królestwa zwierząt, osy zimują. Tworzą swoje gniazda w miejscach, które zapewniaschronienie przed żywiołami, a tym bezpiecznym schronieniem jest czasem Twój ganek lub otaczające go podwórko. W cieplejszych miesiącach praktycznie mieszkamy na naszych werandach i podwórkach. Obecność obecnego niebezpieczeństwa w naszej letniej oazie może naprawdę pogorszyć sytuację. Aby jak najlepiej chronić swoją rodzinę i przyjaciół, przede wszystkim zapobiegaj tworzeniu się gniazd, czyniąc dom nieatrakcyjnym dla os.

osy na gnieździe na werandzie

Jak zapobiegać powstawaniu gniazd os

Usuń źródła jedzenia z całego ganku. Oznacza to usunięcie z Twojej nieruchomości dojrzałych lub zgniłych owoców i jagód. Przenieś karmniki dla kolibrów z dala od domu do drzew na swoim podwórku. Na koniec upewnij się, że na zewnątrz nie ma karmy dla zwierząt.

Trzymaj drzwi i okna zamknięte. Użyj uszczelniacza, aby uszczelnić wszelkie szczeliny i pęknięcia wokół ganku, aby zapobiec przedostawaniu się os do domu. Pamiętaj, osy potrafią przemykać nawet przez najmniejsze dziurki.

Umieść rośliny odstraszające osy wokół domu i werandy. Zamiast sadzić kwiaty wokół obszarów, w których lubisz się relaksować, rozważ umieszczenie roślin odstraszających osy, aby stworzyć naturalną granicę ochrony. Takie rośliny mogą obejmować piołun, nagietek, miętę, bazylię, pennyroyal i geranium.

Sprawdź gniazda. Ważne jest, aby zlokalizować gniazda, zanim się rozwiną i urosną w większe. Sprawdź szopy, garaże i zagłębienia w ścianach wczesną wiosną, gdy są jeszcze wielkości piłki golfowej lub mniejsze i można je szybko leczyć.

Uszczelnij pojemniki na śmieci i przykryj stosy kompostu. Osy nie są wybredne i uwielbiają stare, gnijące jedzenie tak samo jak świeżo ugotowane posiłki. Wiosną i latem osy łakną pokarmów bogatych w białko, co oznacza, że ​​przyciągną je wszystkie rodzaje mięsa, które tego lata masz na grillu. W chłodniejszych miesiącach osy stają się ćpunem słodyczy, przyciąganym przez każdą słodką substancję.

Podnieść smieci. Aby dodać do ostatniej wskazówki, bardzo ważne jest, aby upewnić się, że wokół twojej posesji nie pozostały żadne śmieci z jedzenia lub napojów, do których mogłyby się przyciągać osy.

Zakryj wszelkie dziury na ziemi.  Wypełnij wszelkie dziury, duże lub małe, które znajdziesz w cemencie lub trawie. Samotne osy szukają jam, w których mogą zamieszkać.

Jakie osy mogą się do Ciebie „wprowadzić”?

Nawet przy wszystkich środkach zapobiegawczych nadal istnieje niewielka szansa, że ​​osy mogą przedostać się do Twojej przestrzeni życiowej. Identyfikacja rodzaju osy, z którą masz do czynienia, ma kluczowe znaczenie dla ustalenia, jaki rodzaj leczenia jest najlepszy.

Szerszenie: Często mylone z innymi owadami, szerszenie są zwykle większe i mają większe gniazda niż inne gatunki os. Najpopularniejszymi spośród 20 różnych gatunków szerszeni są szerszeń europejski i szerszeń łysy. Szerszenie pozostaną niespokojne, chyba że oczywiście zakłócisz ich gniazdo, wtedy będą bronić gniazda, kąsając ich postrzeganego wroga.

osa na gnieździe os

Profesjonalna profilaktyka os

Osy to pożyteczne owady, które zapylają rośliny i pozbywają się szkodników ogrodowych. Biorąc to pod uwagę, atakują, gdy są sprowokowane, co oznacza, że ​​usuwanie gniazda nie jest pracą typu „zrób to sam”. Próba samodzielnego zburzenia gniazda może przynieść odwrotny skutek i możesz zostać zaatakowany. Jeśli potrzebujesz pomocy w usunięciu gniazda os, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM