730 061 061

Usuwanie karaluchów Płońsk

Karaluchy to jedne z najczęstszych przyczyn wzywania naszej firmy DDD Płońsk do dezynsekcji domów i mieszkań. Najwięcej karaluchów znajdujemy w pomieszczeniach, gdzie jest swobodny dostęp do żywności i brak podstawowych warunków sanitarnych. Karaluchy to nie tylko nieciekawe wrażenie estetyczne – mogą zanieczyścić żywność, przybory kuchenne i inne artykuły gospodarstwa domowego oraz pozostawiają nieprzyjemny zapach.

Ponieważ karaluchy swobodnie przemieszczają się z brudu do pożywienia, mogą przenosić patogenne drobnoustroje, które powodują zatrucia pokarmowe i inne choroby. Wiele osób jest również uczulonych na odchody karaluchów i ich zrzucaną skórę. Alergeny produkowane przez karaluchy mogą powodować przekrwienie, kichanie i łzawienie oczu, a także zagrażające życiu zapalenie oskrzeli (astma) charakteryzujące się nawracającym kaszlem, świszczącym oddechem i trudnościami w oddychaniu. Astma wywoływana przez karaluchy jest szczególnie powszechna wśród dzieci mieszkających w gęsto zaludnionych warunkach mieszkaniowych, gdzie infestacje są często poważne.

Karaluchy wchodzą do budynków na różne sposoby. Karaluchy jak np. prusaki są często umieszczany w zaatakowanych torbach spożywczych, kartonach po napojach lub meblach. Niektóre karaluchy uzyskują dostęp przez szczeliny wokół okien, drzwi, otworów wentylacyjnych i otworów użytkowych oraz w drewnie opałowym. W budynkach wielorodzinnych, takich jak mieszkania, karaluchy również przemieszczają się między jednostkami przez wspólne ściany, sufity itp. W konsekwencji, podczas gdy karaluchy zwykle rozwijają się tam, gdzie warunki sanitarne są słabe, nawet czyste domy mogą zostać zaatakowane.

Jak pozbyć się karaluchów w Płońsku?

Karaluchy najlepiej zwalczać w Płońsku za pomocą kombinacji technik. Ponieważ karaluchy swoje życie rozwijają tam, gdzie pożywienie, wilgoć i schronienie są łatwo dostępne, czystość jest ważnym krokiem w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów. Wycieki i resztki jedzenia należy usunąć, a nieumyte naczynia, przybory kuchenne i karma dla zwierząt nie powinny leżeć na noc. Pokarm sypki należy przechowywać w szczelnie dopasowanych pojemnikach. Nie należy dopuścić do gromadzenia się śmieci, a stosy papierowych toreb, kartonów i gazet należy wyrzucać lub przechowywać w zamkniętych plastikowych torbach.

Chociaż dobre gospodarowanie jest pomocne, środki owadobójcze są zwykle niezbędne do wyeliminowania inwazji, zwłaszcza prusaków, które są bardzo płodne. Karaluchy spędzają mało czasu na świeżym powietrzu; miejsca, które są trudne do zobaczenia i dotarcia, są tam, gdzie zwykle się znajdują. Preferowane są ciemne, odosobnione obszary w pobliżu jedzenia, ciepła i wilgoci, więc jasna latarka pomaga podczas przeprowadzania inspekcji. Należy kłaść nacisk na znajdowanie i leczenie preferowanych miejsc schronienia, a nie na przypadkowe spryskiwanie listew przypodłogowych, blatów i innych odsłoniętych powierzchni. Jeśli kluczowe obszary schronienia zostaną pominięte, problemy prawdopodobnie będą się utrzymywać.              

Dostępnych jest wiele rodzajów insektycydów do zwalczania karaluchów. Większość jest sprzedawana w postaci płynnych lub aerozolowych aerozoli, a niektóre są formułowane jako jadalne przynęty lub pyły. Jednak nie ma gwarancji, że pozbędziesz się niechcianych lokatorów. Warto zaufać renomowanej firmie z branży DDD np. DDD Płońsk, która za pomocą kilku metod, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, może efektywnie zwalczać nawet tak płodne owady jak karaluchy w Twoim mieszkaniu lub domu w Płońsk. Stosują oni zwykle metody kombinowane np. metodę opryskową oraz żelową.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM