730 061 061

USŁUGI DDD

Ozonowanie Wyszogród

Ozonowanie w Wyszogrodzie to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji, zarówno jeśli chodzi o poszczególne pomieszczenia, całe domy czy mieszkania, a nawet hale magazynowe czy produkcyjne. Nasza firma dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym i kadrowym, by realizować ozonowanie wielkopowierzchniowe na terenie Wyszogrodu i najbliższych okolic.

Ozon cały czas unosi się w powietrzu wokół nas. Występuje naturalnie w środowisku i jest po prostu aktywnym tlenem – pomyśl o świeżym zapachu po burzy i to jest ozon.

Ozon działa jak naturalny środek czyszczący. W kontakcie z zapachem (lotnym związkiem organicznym) zachodzi reakcja chemiczna i zapach utlenia się do nieszkodliwej, bezwonnej substancji.

Nie jest to proces maskowania – zapachy są trwale usuwane.

Ozon działa również jako naturalny środek odkażający. Zabija większość bakterii, patogenów i wirusów, w tym E-coli i MRSA, i pozostawia leczone obszary higienicznie czyste.

Oznonowanie w Wyszogrodzie

Ozon jest bardzo silnym utleniaczem. Gdy się utlenia, ozon dosłownie niszczy cząsteczki substancji.

Problemy z zapachami pochodzą z wielu źródeł, w tym bakterii, pleśni, palenia papierosów, oparów chemicznych, gotowania i zwierząt domowych. Zapachy mogą stanowić duży problem, gdy są przyklejone do odzieży, tkanin meblowych lub dywanów. Zanieczyszczenie pleśnią i grzybami jest kolejnym głównym źródłem nieprzyjemnych zapachów i tworzy stęchły, nieświeży zapach, który może być zarówno irytujący, jak i problem zdrowotny dla osób cierpiących na alergie lub astmę.

Tradycyjne usuwanie zapachów w Wyszogrodzie polega na maskowaniu zapachu mniej nieprzyjemnym zapachem lub usuwaniu zapachu za pomocą silnych środków chemicznych lub systemów filtrujących. Jednak filtry powietrza wymagają, aby powietrze w pomieszczeniu było przeciągane przez filtr i nie mogą usuwać zapachów osadzonych na odzieży, tkaninach meblowych i dywanach. Maskowanie nieprzyjemnego zapachu to tylko krótkotrwałe rozwiązanie problemu.

Kiedy ozon wchodzi w kontakt ze związkami organicznymi lub bakteriami, dodatkowy atom tlenu niszczy zanieczyszczenie poprzez utlenianie. Po użyciu ozon rozkłada się do tlenu, więc nie powstają żadne szkodliwe produkty uboczne.

Ozon zneutralizuje praktycznie wszystkie zapachy organiczne, w szczególności te, które zawierają węgiel jako pierwiastek bazowy. Obejmuje to wszystkie grupy bakterii i grzybów, a także zapachy dymu, rozkładu i gotowania.

Formularz kontaktowy

Zapobieganie zakażeniom dzięki ozonowaniu w Wyszogrodzie

Skuteczny program kontroli zakażeń może nie tylko pomóc w zmniejszeniu śmiertelności i zachorowalności w placówkach opieki, ale może być również bardzo opłacalny dla organizacji opieki zdrowotnej. Biorąc pod uwagę, że jednej trzeciej wszystkich zakażeń szpitalnych można zapobiegać, środki zapobiegawcze i kontrolne muszą być priorytetem dla każdej organizacji opieki zdrowotnej.

W walce z infekcjami występującymi w placówkach opieki zdrowotnej za najskuteczniejsze uważa się podejście wykorzystujące różne zintegrowane środki profilaktyczne. Obejmuje to takie środki, jak dobre praktyki higieniczne stosowane przez pracowników służby zdrowia, inwazyjne wyroby medyczne wolne od zanieczyszczeń, programy dezynfekcji basenów terapeutycznych oraz ciągła dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu w całej placówce służby zdrowia.

Dezynfekcja Wyszogród oznacza zastosowanie procedury chemicznej w celu wyeliminowania praktycznie wszystkich rozpoznanych drobnoustrojów chorobotwórczych, ale niekoniecznie wszystkich form drobnoustrojów na obiektach nieożywionych. W szpitalach i innych placówkach służby zdrowia często stosuje się środki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak jod, chlorheksydyna, 70% roztwór alkoholu izopropylowego i heksachlorofen. Chlorheksydyna i heksachlorofen działają na wiele drobnoustrojów, ale są mniej skuteczne na bakterie Gram-ujemne.

Ozon jest silnym środkiem przeciwdrobnoustrojowym o szerokim spektrum działania, który okazał się skuteczny przeciwko bakteriom, grzybom, wirusom, pierwotniakom oraz zarodnikom bakterii i grzybów. Aktywność przeciwdrobnoustrojowa ozonu opiera się na jego silnym działaniu utleniającym, które powoduje uszkodzenie kwasów tłuszczowych w błonie komórkowej.

Dużym problemem w kontrolowaniu infekcji jest to, że niektóre szczepy bakterii mogą w rzeczywistości wytworzyć odporność na pewne chemiczne środki dezynfekujące. Z drugiej strony ozon zabija bakterie w ciągu kilku sekund w procesie znanym jako liza komórkowa. Ozon molekularnie rozrywa błonę komórkową, rozprasza cytoplazmę komórki i uniemożliwia reaktywację. Z tego powodu drobnoustroje nie mogą wykształcić szczepów odpornych na działanie ozonu, co eliminuje konieczność okresowej zmiany biocydów.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM