730 061 061

Usuwanie szerszeni i gniazd os Sochaczew

Szerszenie i osy to najbardziej agresywne kłujące owady powszechnie spotykane w Sochaczewie i jego okolicach. W przeciwieństwie do większości innych żądlących owadów, które zwykle zostawiają cię w spokoju, jeśli im nie przeszkadzasz, szerszenie z łatwością zaatakują w dużych ilościach, wiele razy, nawet jeśli jesteś w odległości, która wydaje się bezpieczna.

Jeśli masz problem z osami lub szerszeniami w Sochaczewie czy okolicach, skontaktuj się z naszymi specjalistami DDD już dziś.

Dlaczego szerszenie w Sochaczewie są tak niebezpieczne?

Szerszenie są również niestety nieprzewidywalne. Możesz przechodzić obok tego samego gniazda szerszeni codziennie przez tygodnie i nie będą ci przeszkadzać; a potem pewnego dnia, bez wyraźnego powodu, nagle poczują się urażeni twoją obecnością i zaatakują. Ponieważ atakują w dużej liczbie i mogą wielokrotnie użądlić, nawet osoby, które nie są szczególnie wrażliwe na użądlenia owadów, mogą wymagać opieki medycznej po ataku szerszeni w Sochaczewie.

Jednym z powodów, dla których szerszenie są tak niebezpieczne, jest to, że przydzielają ze swojego grona obserwatorów, aby mieć oko na obecną sytuację. Te szerszenie są znane jako „wartownicy” i można je zobaczyć w pobliżu otworu wejściowego do gniazda, zwykle w grupach po dwa lub trzy owady. Jeśli widzą coś, co im się nie podoba, sygnalizują do wnętrza gniazda; i poprzez jakiś mechanizm, którego nie do końca rozumiemy, są w stanie przekazać dokładny kierunek i odległość od tego, co uważają za zagrożenie.

Ten system wartowniczy może również wyjaśniać, dlaczego szerszenie, które nigdy wcześniej cię nie niepokoiły, mogą pewnego dnia uznać, że jesteś zagrożeniem. Możliwe, że niektóre szerszenie łatwiej się niepokoją niż inne; a kiedy są na służbie, szansa na atak jest większa.

Szerszenie polują również na inne owady, w tym niektóre gatunki, które same są szkodnikami. Więc jeśli zauważysz gniazdo szerszeni gdzieś w lesie, gdzieś na twojej ziemi, gdzie i tak nikt nigdy nie chodzi, możesz zdecydować się po prostu zostawić je w spokoju. Nawet będąc tak agresywnymi jak oni, szerszenie atakują tylko wtedy, gdy sądzą, że ktoś zagraża ich gniazdu. Jeśli gniazdo znajduje się w miejscu, w którym i tak nikt go nie spotka, to prawdopodobnie powinieneś po prostu zostawić je w spokoju.

Jednak gniazdo szerszeni w bezpośrednim sąsiedztwie domów i mieszkań, może okazać się śmiertelnym niebezpieczeństwem! W takim wypadku bez wahania zadzwoń po nasze usługi zwalczania szerszeni i os w Sochaczewie.

Usuwanie gniazd szerszeni w Sochaczewie

Szerszenie budują gniazda z materiału przypominającego papier, który sami wytwarzają. Gniazdo wewnętrzne ma strukturę przypominającą grzebień, w którym szerszenie składają jaja, ale w przeciwieństwie do pszczół nie wytwarzają wosku ani miodu. Zewnętrzna część gniazda jest zbudowana z wielu warstw, które mogą mieć średnicę od kilku cm do nawet kilkudziesięciu. Otwór wejściowy znajduje się zwykle blisko dna, nieco poza środkiem od czubka.

w odróżnieniu od np. pszczoły szerszenie zwykle budują swoje gniazda na świeżym powietrzu, a nie w chronionych pustkach. Gniazda są zwykle zawieszone na gałęziach drzew, drutach napowietrznych, stropach werand lub podbitkach i nawisach domów; ale można je również przykleić do pionowych powierzchni, takich jak ściany budynków, pnie drzew, a nawet szklane okna.

W zależności od pory dnia możemy od razu usunąć gniazdo szerszeni lub nie. W niektórych porach dnia w gnieździe znajduje się tylko kilka szerszeni i bardziej efektywne może być pozostawienie gniazda na kilka godzin po zabiegu, aby umożliwić powrót pozostałych szerszeni. Innym razem nasi technicy są pewni, że większość szerszeni została zabita i natychmiast usuną gniazdo.

Zwalczanie os w Sochaczewie

Osy również są bardzo agresywne. Jeśli czują się zagrożone, atakują z takim samym zapałem jak szerszenie; ale wydają się być nieco mniej ostrożne i zwykle nie zaatakują, chyba że zbliżysz się do nich dość blisko. Zwykle budują gniazda wewnątrz pustych przestrzeni ścian i sufitów, podsufitek dachowych i innych chronionych obszarów.

Gniazda mogą znajdować się dość daleko od otworów wejściowych, a ich znalezienie może być nie lada wyzwaniem. Używamy wszystkich dostępnych metod, aby znaleźć ich gniazda, aby można było je bezpośrednio zwalczać, co jest najpewniejszym sposobem na usunięcie całego gniazda.

Chociaż są nieco mniej agresywne niż szerszenie, osy wciąż mogą atakować w dużych ilościach, więc tak naprawdę nie są czymś, co możesz zwalczać samodzielnie. Trudno jest również zlokalizować i usuwać ich gniazda, więc naprawdę lepiej zadzwonić do specjalisty, jeśli masz problem z tym typem szkodnika.

Nigdy nie rób tego sam!

Jeśli jest jakaś praca polegająca na zwalczaniu szkodników, która nigdy nie jest dobrym wyborem dla misji „zrób to sam”, będzie to właśnie zwalczanie szerszeni i os w Sochaczewie. Nasi technicy są w specjalistycznej odzieży ochronnej podczas usuwania szerszeni. Powód jest prosty: szerszenie, nawet jeśli za pierwszym razem dołożysz insektycyd do gniazda, najprawdopodobniej nadal będą atakować. 

To jeden z powodów, dla których nie polecamy rozwiązań typu „zrób to sam”, takich jak produkty do zamrażania os w aerozolu. O ile nie masz idealnego celu i nie dostaniesz strumienia aerozolu do tej małej dziury za pierwszym razem, w czasie, gdy cała kolonia jest w gnieździe kopiąc do tyłu, jest bardzo duża szansa, że zostaniesz zaatakowany.

Ponadto szerszenie często budują gniazda w miejscach, do których trudno się dostać, ponieważ są bardzo wysokie lub znajdują się pośród wielu gałęzi drzew lub krzewów. Nasi technicy mają sprzęt ochronny, który pozwala im zbliżyć się do gniazda bez użądlenia, wraz z drabinami, uprzężami i innym sprzętem, aby dostać się do gniazd, które są wysoko. Jeśli nie masz takiego sprzętu, naprawdę powinieneś pozostawić kontrolę szerszeni profesjonalistom.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM