730 061 061

Odpluskwianie Łowicz

Pluskwy to małe, owalne, brązowawe owady, które żyją z krwi zwierząt lub ludzi. Dorosłe pluskwy mają płaskie ciała o wielkości ziarna jabłka. Jednak po karmieniu ich ciała puchną i przybierają czerwonawy kolor.

Pluskwy nie latają, ale mogą szybko przemieszczać się po podłogach, ścianach i sufitach. Samice pluskiew mogą przez całe życie składać setki jaj, z których każde ma wielkość drobinki kurzu.

Niedojrzałe pluskwy, zwane nimfami, zrzucają skórę pięć razy przed osiągnięciem dojrzałości i wymagają posiłku z krwi przed każdym zrzuceniem. W sprzyjających warunkach owady mogą w pełni rozwinąć się w ciągu zaledwie miesiąca i wytwarzać trzy lub więcej pokoleń rocznie.

Chociaż są uciążliwe, uważa się, że nie przenoszą chorób, niemniej ugryzienia są dość nieprzyjemne.

Gdzie chowają się pluskwy w Łowiczu?

Pluskwy mogą przedostać się do Twojego domu niezauważone przez bagaż, odzież, używane łóżka i kanapy oraz inne przedmioty. Ich spłaszczone korpusy pozwalają im zmieścić się w niewielkich przestrzeniach, mniej więcej szerokości karty kredytowej. Pluskwy nie mają gniazd jak mrówki czy pszczoły, ale żyją w grupach w kryjówkach. Ich początkowe kryjówki znajdują się zazwyczaj w materacach, sprężynach skrzynkowych, ramach łóżek i zagłówkach, gdzie mają łatwy dostęp do ludzi i polowania na naszą krew w nocy.

Z biegiem czasu mogą jednak rozproszyć się po sypialni, przenosząc się w każdą szczelinę lub chronione miejsce. Mogą również rozprzestrzenić się na pobliskie pokoje lub mieszkania.

Ponieważ pluskwy żyją wyłącznie z krwi, posiadanie ich w domu nie jest oznaką zabrudzenia. Można je znaleźć w nieskazitelnych domach i pokojach hotelowych, jak i w tych brudnych.

Jak pozbyć się pluskiew w Łowiczu?

Oznaki inwazji pluskiew

Jeśli budzisz się ze swędzącymi obszarami, których nie miałeś, kiedy szedłeś spać, możesz mieć inwazję pluskwy, szczególnie jeśli dostałeś używane łóżko lub inne używane meble przed okresem, w którym zacząłeś odczuwać ukąszenia. Inne oznaki, że pluskwy mogły zadomowić się u Ciebie, to:

  • Plamy krwi na prześcieradłach lub poszewkach na poduszki
  • Ciemne lub zardzewiałe plamy odchodów pluskiew na prześcieradłach i materacach, pościeli i ścianach
  • Plamy kałowe pluskiew, skorupki jaj lub zrzucane skórki w miejscach, w których ukrywają się pluskwy
  • Nieprzyjemny, stęchły zapach z gruczołów zapachowych owadów

Jeśli podejrzewasz inwazję, usuń całą pościel i dokładnie sprawdź, czy nie ma śladów robaków lub ich odchodów. Zdejmij osłonę przeciwpyłową z dolnej części sprężyn skrzynkowych i sprawdź szwy w drewnianej ramie. Oderwij tkaninę w miejscu, w którym jest przyszyta do drewnianej ramy.

Sprawdź również obszar wokół łóżka, w tym książki, telefony lub radia, krawędź dywanu, a nawet gniazdka elektryczne. Sprawdź swoją szafę, ponieważ pluskwy mogą przyczepić się do ubrania. Jeśli nie masz pewności co do oznak pluskiew, zadzwoń do nas, my wiemy jak je zidentyfikować.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM