730 061 061

USŁUGI DDD

Deratyzacja Łowicz

Czy w nocy słyszysz szelest w ścianach? Czy odkryłeś, że niektóre przewody lub elastyczne węże hydrauliczne mają ślady żucia? To klasyczne oznaki, że możesz mieć problem z gryzoniem. Jeśli mieszkasz w Łowiczu i okolicach – zadzwoń do nas koniecznie!

Dwa najczęstsze rodzaje gryzoni, które wchodzą do domu, to szczury i myszy. Tym, co utrudnia usunięcie tego szkodnika, jest to, że są ostrożne, podejrzliwe i instynktownie wiedzą, czy chcesz je usunąć. Gryzonie to szkodniki, które należy usunąć z domu. Mogą wprowadzać pasożyty i przenosić choroby, które mogą być potencjalnie poważne. Jeśli przynęty i pułapki nie zadziałały, a kot rodzinny nie jest zainteresowany polowaniem, więc teraz nadszedł czas, aby wezwać DDD Piotr Druzd – Deratyzacja Łowicz do usunięcia gryzoni, szczurów i myszy w domu lub Twojej firmie.

Deratyzacja w Łowiczu

Oto dlaczego usuwanie jest tak ważne:

Gryzonie rozmnażają się przez cały rok. Gdy gniazdo zostanie założone, gryzonie będą rosły w liczbie i będą szukać większych ilości pożywienia i wody, aby utrzymać gniazdo. 

Gryzonie same się bronią. Jeśli gryzoń jest cofnięty w róg, może zdecydować się na atak. 

Gryzonie są bardzo elastyczne. Zamknięcie punktu dostępu nie powstrzyma gryzoni. Mogą szybko tworzyć nowe punkty dostępu. 

Skuteczne zwalczanie gryzoni, szczurów i myszy oznacza usunięcie obecnej populacji przy jednoczesnym aktywnym zapobieganiu wnikaniu nowych szkodników . W tej chwili dostępnych jest wiele opcji, w zależności od rodzaju gryzoni, który Ci dokucza i wielkości inwazji. 

Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli odkryjesz szczury, myszy lub inne gryzonie w swoim domu lub firmie i mieszkasz w Płońsku lub okolicach, a pomożemy je usunąć, aby Twoja rodzina była zdrowa i bezpieczna za uczciwą, konkurencyjną cenę.

Formularz kontaktowy

Usuwanie szczurów i myszy Łowicz

Około 30% ludzi budzi się w nocy przez szelesty i szmery, które słyszą. Niestety w wielu przypadkach chodzi o poszukujące nocą pożywienia szczury. Co ciekawe, liczba ta wzrasta znacząco w okresie zimowym, bowiem gryzonie szukają schronienia przed chłodem właśnie w naszych domach, także na terenie Łowicza.

O tej porze roku, kiedy zimno zmusza szczury i myszy do zagnieżdżenia się w domu i żerować na pożywienie, inwazja może wybuchnąć, a gryzonie rozprzestrzeniają choroby, a także powodują szkody przez przegryzanie przewodów, drewna, rur i murów. Gryzonie są nie tylko niehigieniczne, ale także niebezpieczne, w niektórych przypadkach wywołują pożary w budynkach mieszkalnych przez przeżuwanie drutów.

Zła wiadomość jest taka, że większość ubezpieczycieli nie pokryje właścicieli domów za szkody spowodowane przez szkodniki, chociaż rozważą wypłatę szkód spowodowanych przez inne dzikie zwierzęta. Chociaż możesz kupić własne pułapki i urządzenia do radzenia sobie z niektórymi szkodnikami, na dłuższą metę może być tańsze zatrudnienie profesjonalnej kontroli szkodników, aby uporać się z problemem tylko raz. Odchody myszy i szczurów mogą prowadzić do choroby, a nawet śmierci, więc nie bierz w swoje ręce bezpieczeństwa swojej rodziny, tylko zadzwoń do naszej firmy i skorzystaj z profesjonalnej deratyzacji w Łowiczu.

Deratyzacja gwarantem dbania o zdrowie mieszkańców w Łowiczu

Zazwyczaj szkodniki jak myszy i szczury są zwalczane za pomocą pułapek, przynęt i działań związanych z usuwaniem gryzoni, co pomaga ograniczyć liczbę miejsc, w których mogą się schronić. Niestety jedynie wykonanie tych czynności przez profesjonalistów gwarantuje skuteczność i pewność, że szybko nie spotkamy się z niechcianymi sąsiadami.

Niestety szczury i myszy żyją wszędzie tam, gdzie żyją ludzie. Te gryzonie mają niezwykłą zdolność do adaptacji i przetrwania. Gdy szukają pożywienia, nieumyślnie zanieczyszczają miejsca przechowywania żywności i niszczą budynki oraz inne mienie przez ciągłe gryzienie i zakopywanie się. Mogą również przenosić choroby na ludzi i zwierzęta.

Szczury szybko się rozmnażają i są najbardziej znane ze swojej zwinności, zdolności do niszczenia domów, sklepów spożywczych i rozprzestrzeniania chorób. Często będą mieszkać na strychach, w piwnicach lub w zakamarkach naszych domów przez miesiące, a nawet lata bez wykrycia. Te gryzonie niszczą domy przez swoje zagnieżdżanie i budowę tuneli; konsumują i psują naszą przechowywaną żywność: zanieczyszczają blaty kuchenne, pojemniki na żywność i sztućce; i mogą przenosić choroby lub gryźć ludzi. Wiadomo, że gryzonie wzniecają pożary, gryząc przewody elektryczne.

Szczury wolą jeść zboża lub produkty zbożowe, takie jak płatki zbożowe lub chleb, ale zjadają prawie każdy rodzaj pokarmu i nie wymagają zbyt dużej ilości wody. Będą skakać, pływać i wspinać się, aby dotrzeć do źródła pożywienia. W rzeczywistości szczury doskonale pływają i mogą wchodzić do konstrukcji przez kanały ściekowe, toalety i uszkodzone odpływy.

ZDOLNOŚCI SZCZURÓW

Dołączamy te informacje, abyś mógł zobaczyć, jak wszechstronne i odporne mogą być szczury. W związku z tym są trudne do wykorzenienia i nękają ludzkość od tysiącleci

 • Szczury mogą wspinać się pionowo i skakać na wysokość nawet 120 cm.
 • Upadek z wysokości 15 metrów nie zabija ani nie rani szczurów.
 • Szczury mogą zmieścić się w otworach o średnicy zaledwie nieco ponad 1 cm.
 • Szczury nieustannie gryzą wszystko, co jest bardziej miękkie niż ich zęby, w tym blachy ołowiane, bloki żużlowe, drewno, plastik i blachy aluminiowe.
 • Wiele rodzajów szczurów jest zwinnymi wspinaczami i może przesuwać się po zewnętrznej stronie rur o średnicy 2 cm lub rur o dowolnym rozmiarze w promieniu 2 cm od ściany.
 • Są również zdolne do wspinania się po pionowych rurach o średnicy od 2 – 6 cm
 • Doskonała równowaga pozwala szczurom wspinać się po cegłach lub innych szorstkich ścianach, które zapewniają oparcie i poruszają się po liniach energetycznych.
 • Niektóre typy szczurów potrafią zakopać się na głębokości 1,2 m.


Szczury mają maksymalną długość życia od 2 do 3 lat, ale większość umiera przed ukończeniem 1 roku życia. Jednak w tym roku samica szczura może wyprodukować do 5 miotów. Każdy miot ma od 6 do 12 potomstwa. Po urodzeniu szczury są bezradne, nagie i całkowicie ślepe. Szybko dojrzeją i otworzą oczy po około tygodniu. Szczur osiąga dojrzałość płciową od 3 do 4 miesięcy. Nie ma ustalonego sezonu lęgowego i będą rozmnażać się przez cały rok.

ZDOLNOŚCI MYSZY

 • Mysz może zeskoczyć z wysokości ponad 3,5 m bez obrażeń.
 • Myszy są w stanie przeskoczyć co najmniej 30 cm w pionie.
 • Ponieważ myszy mogą zmieścić się w otworach o średnicy mniejszej niż 1 cm, całkowite zabezpieczenie przed myszą dowolnego budynku jest praktycznie niemożliwe.
 • Wspinacze pewnie poruszający się po stopach, myszy mogą z łatwością skalować każdą pionową powierzchnię, która jest wystarczająco chropowata lub chropowata, aby umożliwić trzymanie palca.


Średnia długość życia myszy domowej wynosi od 9 do 12 miesięcy. Mogą być gotowe do rozmnażania po 40 dniach od urodzenia i mogą kopulować przez cały rok. Młode rodzą się zwykle od 19 do 21 dni po kryciu i dojrzewają po około 6 tygodniach. Średnia wielkość miotu matki myszy wynosi od 10 do 12. Po urodzeniu są bezwłose i mają zamknięte powieki i uszy.

Mogą zmieścić się w pęknięciach i dziurach o wielkości około pół cm, mniej więcej wielkości 10 groszówki. Należy podjąć środki zapobiegawcze, aby myszy nie znalazły łatwego sposobu wejścia do domu. Pęknięcia, szczeliny i szczeliny, które mogą służyć jako punkty wejścia, należy w razie potrzeby uszczelnić.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM