730 061 061

Odkleszczanie Wyszogród

DDD Wyszogród nie tylko pozbywa się nieprzyjemnych komarów, ale także kleszczy! Kleszcze są o wiele bardziej wytrwałe, nie spotykamy ich tylko latem, ale tak naprawdę przez większą część roku.

Kleszcze mogą przenosić patogeny dziesięciu ludzkich chorób i rozprzestrzeniać choroby, takie jak borelioza, czy anaplazmoza. Choroby te stanowią poważne problemy zdrowotne, wzmacniając potrzebę zapobiegania ukąszeniom kleszczy. Objawy chorób odkleszczowych obejmują gorączkę, ból głowy, dreszcze i bóle mięśni. Kleszcze są jednymi z najskuteczniejszych nosicieli chorób, ponieważ mocno przyczepiają się podczas ssania krwi, żywią się powoli i mogą pozostać niezauważone przez znaczną ilość czasu podczas karmienia.

Właściciele zwierząt domowych i rodzice są zaniepokojeni inwazją kleszczy, ponieważ ugryzienie przez kleszcza może mieć poważne konsekwencje dla dzieci i zwierząt domowych. Pięć z dziesięciu chorób przenoszonych przez kleszcze na ludzi może być przenoszonych na zwierzęta domowe. Dlatego ważne jest, aby wszyscy w domu byli wolni od kleszczy.

Jeśli zadzwonisz lub napiszesz do nas już dziś, będziemy mogli przeprowadzić analizę i przygotować plan działania, który będzie skuteczny i odpowiedni dla Twojego domu.

Jak pozbyć się kleszczy w Wyszogrodzie?

Z pomocą DDD Wyszogród możesz w tym sezonie wyprzedzić wszelkie problemy związane ze zwalczaniem kleszczy, komarów i innych szkodników na swojej posesji, wdrażając następujące nawyki:

  • Kosić trawę i przycinać drzewa.
  • Przenieś stosy drewna z dala od domu.
  • Trzymaj zwierzęta z dala od gęsto zalesionych obszarów, w których aktywność kleszczy jest wysoka.
  • Przenieś huśtawki, piaskownice i inne place zabaw z dala od obszarów zalesionych.
  • Noś długie rękawy i spodnie podczas chodzenia po zalesionych lub trawiastych obszarach, aby uniknąć ukąszeń kleszczy.
  • Wypierz odzież natychmiast po wejściu do środka i sprawdź dzieci i zwierzęta domowe pod kątem kleszczy.
  • Skorzystaj z profesjonalnych usług zwalczania szkodników na zewnątrz, aby chronić swoje podwórko przed kleszczami i komarami.

Kleszcze nie mogą skakać ani latać, mogą tylko czołgać się. Siedzą na czubkach trawy i krzewów, czekając na gospodarzy. Szczotkowane przez poruszające się zwierzę lub osobę kleszcze szybko puszczają roślinność i wspinają się na żywiciela. Aby tego uniknąć, stosuj metody zapobiegania, aby trzymać kleszcze z dala od twojego podwórka i pozwól DDD Sochaczew spryskać twoje podwórko i ustawić barierę dla tych szkodników. Ponieważ nasze spraye barierowe są skierowane do krzewów, już teraz skupiamy się na miejscu, w którym żyją kleszcze, czekając na żywiciela.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM