Opis przygotowań do zabiegów dezynsekcji w firmie DDD Sochaczew.

W bardzo wielu korespondencjach, a także telefonach pytacie nas – czy mieszkanie/teren musi zostać specjalnie przygotowany do zabiegu dezynsekcji, dezynfekcji czy deratyzacji.

O ile w przypadku wielu szkodników, takie specjalne przygotowania nie będą wymagane, o tyle w przypadku niektórych owadów np. pluskiew, będziemy potrzebować Waszej pomocy.

Kwestia dokładnego przygotowania mieszkania i zachowania wszelkich aspektów bezpieczeństwa, pozwala przede wszystkim na sprawniejszy i skuteczniejszy zabieg dezynsekcji, ponadto w wielu przypadkach dzięki Waszym staraniom, środek którego użyjemy działa dłużej, nawet po zakończeniu realizacji zabiegu przez DDD Sochaczew.

Jeśli chodzi o zabiegi dezynsekcji, w zależności od zwalczanego owada oraz okoliczności (ilości insektów, otoczenia, mieszkańców, zwierząt domowych), wybieramy odpowiedni środek i sposób zwalczania szkodników. Najczęściej w DDD Sochaczew stosujemy opryskzamgławianie ULV, żelowanie. Konieczne w tych przypadkach jest przeniesienie substancji (płynu, mgły lub żelu) na poszczególne powierzchnie lub wykorzystanie metod niechemicznych: fizycznych lub biologicznych.

Wobec tego, przygotowanie naszego domu lub mieszkania jest różne, w zależności od insektów, które zidentyfikowaliśmy i ich ilości. Większość środków, jakie stosujemy, wymaga przede wszystkim zabezpieczenie żywności i tych przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem oraz z jamą ustną, aby nie doszło do kontaktu z substancją czynną.

Zwalczanie pluskwy domowej
Jak przygotować się do zabiegu oprysku i zamgławiania ULV

Jeśli chodzi o zwalczanie pluskiew to jedno z najtrudniejszych zadań jeśli chodzi o branżę DDD. Pluskwy bardzo szybko potrafią zalęgnąć się w pobliżu naszych łóżek i rozmnażać, jednak wytępienie ich wymaga skupienia, odpowiednich środków i pełnej współpracy z właścicielami lokalu.

Jeśli chcesz, byśmy się zajęli pluskwami w Twoim domu i zlikwidowali je w taki sposób, by już nigdy nie wróciły, zastosuj się do następujących zaleceń, a skuteczność zabiegu przeprowadzonego przez specjalistów DDD Sochaczew będzie większa:

 1. Bardzo dokładnie dzień lub dwa przed planowanym rozpoczęciem prac, posprzątaj swoje mieszkanie: mycie podłóg, dokładne odkurzanie itp. Środki, które wykorzystujemy zdecydowanie lepiej działają na czystych powierzchniach. Ponadto nie zalecamy zmywania środka po zabiegu, zdecydowanie ograniczy to możliwości wykorzystanego środka, więc warto zrobić to przed zabiegiem.
 2. Miej zapas worków plastikowych, w których schowasz ubrania i inne przedmioty do prania lub ogrzewania.
 3. Łóżka muszą zostać całkowicie opróżnione (zdejmij z łóżek całą pościel, poduszki, poszewki, prześcieradła i koce, w dzięki temu będziemy mogli spryskać nawet najgłębsze zakamarki łóżka); spakuj te wszystkie rzeczy do wcześniej przygotowanych worków.
 4. najczęściej należy spakować do worków:
 1. Pluskwa domowa ma swoje ulubione miejsca. Nie warto jej szukać na przykład w szafach, ubraniach, książkach, dywanach, urządzaniach elektronicznych tj. telewizor, dekoder, zegarek, budzik itp. To miejsca, w których występując rzadko, a jeśli już to przy bardzo dużej inwazji pluskiew.
 2. Wszystkie worki należy bardzo szczelnie zamknąć i wynieść do prania. Może to być łazienka lub pralnia. To wszystko po to, by pluskwy nie wydostały się ewentualnie z tego worka i znów nie rozeszły się w poszukiwaniu pożywienia.
 3. Wszystkie rzeczy z worków należy wyprać w temperaturze 50-60°C (uśmierci to pluskwy niezależnie od ich stadium rozwojowego, gdyż giną już w temp. 45°C przy natężeniu czasu około 30 min. W przypadku, kiedy nie ma możliwości wyprania jakichkolwiek przedmiotów, należy je podgrzać do temperatury 50 stopni w inny zalecany sposób np.:
 1. Należy rozłożyć łóżka czy kanapy na części pierwsze. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej postawić łóżko czy materac pionowo. Pamiętajmy, że pluskwy najczęściej chowają się pod łóżkiem, a takie usadowienie tych mebli pozwoli na swobodny dostęp do miejsc, gdzie żyją właśnie pluskwy domowe.
 2. Bardzo dokładnie należy łóżko odkurzyć, jego wszystkie szczeliny i okolice, a także posprzątać podłogi i rzeczy pod łóżkiem. Po pierwsze dajemy mniej opcji kryjówki dla pluskiew, a po drugie, jak już wspominaliśmy, środek lepiej działa na wyczyszczonych powierzchniach. Po odkurzaniu, należy wymienić worek, stary od razu wyrzucić w zamkniętym worku i włożyć nowy.
 3. Dobrym zwyczajem jest poodsuwać meble i zapewnić swobodne przejście, zrobić miejsce tak, aby móc dojść do listew przypodłogowych, ścian,
 4. Odsuń łóżka, fotele, mniejsze meble na odległość do 50 cm od ścian. Zabieg jest skuteczny kiedy mamy dostęp do np.:
 1. Ponadto powinniśmy zdjąć ze ścian tego typu elementy (pozostawiamy je na podłodze, aby również podlegały zabiegowi odpluskwiania):
 1. To bardzo ważne. Schowaj w inne miejsce miski z karmą i wodą dla zwierząt, a po zabiegu umyj je bardzo dokładnie wodą z detergentem i zmienić na świeżą karmę i wodę
 2. Starannie zabezpiecz wszelkie przedmioty higieny osobistej tj. szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, grzebienie, ręczniki, papier toaletowy, mydło.
 3. Z prądu odłącz urządzenia elektryczne znajdującą się w pomieszczeniach, które będą podlegały zabiegowi (telewizor, dekoder, monitor, komputer, laptop, komórka i inne).
 4. Dokładnie zamknij wszystkie okna na czas zabiegu, by środek nie przedostał się na zewnątrz. Zwiększy to skuteczność zabiegu i uniemożliwi to dostanie się chemii do sąsiada.
 5. Wykorzystywany przez firmę DDD Sochaczew zamgławiacz ULV generuje dość silny podmuch powietrza wraz z cieczą roboczą, która je zwilża dlatego należy schować delikatne, lekkie i papierowe przedmioty, aby nie uległy zniszczeniu. tj. bombki, ozdoby, kartki, plakaty, figurki, dekoracje, papierowe elementy i inne ponieważ nie odpowiadamy za ich uszkodzenia.
 6. W przypadku niedawnego powrotu z podróży, rzeczy spakowane również należy zamknąć w workach, wynieść i wyprać lub ogrzać. Wszelkie walizki i torby pozostawić w celu odpluskwienia także tych przedmiotów.
 7. Jeśli posiadamy akwarium, możemy dokładnie przykryć je folią, lub po prostu wynieść, by środek nie dostał się do środka.
 8. Jeśli zapluskwione łóżka masz zamiar wynieść, bądź empatyczny. Zabezpiecz je dokładnie folią, a następnie podpisz lub celowo zniszcz, by uchronić innych przed przejęciem „nieproszonych gości” do siebie. Nasza firma odpłatnie zajmuje się wynoszeniem łóżek oraz ich
  wywiezieniem ,zabezpieczymy je dokładnie oraz zniesiemy niezależnie od tego na którym piętrze znajduje się lokal. Każda taka usługa jest wyceniana w zależności od budowy łózka oraz piętra na którym się znajduje.
 9. Podczas zabiegu w pomieszczeniach nie powinien przebywać nikt poza osobą wykonującą zabieg. Zalecamy zabranie ze sobą wszelkich kosztowności, zegarków, biżuterii, pieniędzy.

Jak zachowywać się po przeprowadzonym zabiegu odpluskwiania?

 
Jak przebiega odpluswkianie w DDD Sochaczew?

Technik DDD z naszej firmy w Państwa mieszkaniu:

Zwalczanie karaluchów i prusaków Jak przygotować się do zabiegu z metodą żelową?

W tym miejscu chcielibyśmy zaprezentować Wam naj korzystniejsze zalecenia i porady, by odpowiednio przygotować się do zwalczania prusaków i karaluchów, a także zmaksymalizować efekt tego zabiegu.

Metoda żelowa jest uznawana za jedną z bezpieczniejszych, bez utraty jakości. Dlatego też jest bardzo częstym wyborem jeśli chodzi o dezynsekcję w szpitalach, restauracjach, szkołach, przedszkolach i innych miejscach w których inne metody dezynsekcji nie są zalecane przez sanepid, entomologów, producentów środków czy też samych profesjonalistów z branży DDD. Metoda bezpieczna nawet dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, karmiących, osób starszych oraz zwierząt – stąd jej wysoka popularność.

Co ciekawe jeśli chodzi o metodę żelową nie wymaga ona żadnego specjalnego przygotowania a podczas samego procesu nie jest wykluczona obecność ludzi. Sama substancja czyli żel jest rozkładana punktowo miejscach, gdzie najczęściej przebywają szkodniki takie jak prusaki i karaluchy. Punkty z żelem mają wielkość 2-3 mm, tak więc są praktyczne niewidoczne i niedostępne, gdyż aplikujemy je na zawiasach w szafkach, pod szafkami, na rurach, pod zlewem, umywalką, nad listwach przypodłogowych, kratkach wentylacyjnych i innych szczelinach czy miejscach gromadzenia karaluchów. W odróżnieniu od zabiegu zamgławiania, nie ma konieczności chowania produktów spożywczych, sztućców, ani późniejszego opuszczania pomieszczenia i jego wietrzenia.

Metoda żelowa polega na tym, że substancja działa na układ pokarmowy owadów (podobnie jak w przypadku wszelkich trutek na szczury) – po zjedzeniu giną w przeciągu kilku godzin. Plusem metody żelowej jest to, że nawet jeśli po kilku dniach kolejne osobniki przedostaną się na przykład od sąsiadów, żel zadziała także na nie, ponieważ ta substancja działa nawet do roku. Inaczej niż w przypadku zamgławiania, gdzie po zabiegu, w przypadku niedostosowania się do zaleceń firmy DDD, owady mogą wrócić i znów rozmnożyć się.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów żelu. Niestety, z obserwacji wynika, że tylko 2,3 preparaty działają naprawdę. Oczywiście DDD Sochaczew korzysta tylko z tych sprawdzonych specyfików.

Mimo, że mieszkanie nie potrzebuje specjalnego przygotowania do zabiegu, mamy kilka wskazówek, które sprawią, że zabieg zadziała szybciej, a jego efekty będą trwały dłużej:

Zwalczanie innych owadów jak mrówki, karaczany, rybiki, mole spożywcze i odzieżowe, wołki zbożowe, pchły metodą oprysku i zamgławiania ULV Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi dezynsekcji dotyczące zwalczania karaczanów, mrówek, rybików cukrowych, \moli spożywczych, moli odzieżowych, pcheł, wołków zbożowych będą o wiele bardziej jeśli współpraca z Klientem przebiega w sposób prawidłowy, bowiem aplikowane środki zdecydowanie lepiej działają na czystych powierzchniach.

Oto wskazówki, do których warto się zastosować, by zwiększyć efektywność naszego zabiegu i już nigdy nie spotkać owada w swoim domu lub mieszkaniu:

 1. Starannie zabezpiecz żywność i wszelkie inne przedmioty użytku higienicznego, szczególnie takie, które mają kontakt z jamą ustną, np. szczoteczki do zębów itp.
 2. Bardzo dokładnie dzień lub dwa przed planowanym rozpoczęciem prac, posprzątaj swoje mieszkanie: mycie podłóg, listew przypodłogowych, dokładne odkurzanie itp. Środki, które wykorzystujemy zdecydowanie lepiej działają na czystych powierzchniach. Ponadto nie zalecamy zmywania środka po zabiegu, zdecydowanie ograniczy to możliwości zabiegu, więc warto zrobić to przed zabiegiem.
 3. Dobrym zwyczajem jest poodsuwać meble i zapewnić swobodne przejście, zrobić miejsce tak, aby móc dojść do listew przypodłogowych, ścian.
 4. To bardzo ważne. Schowaj w inne miejsce miski z karmą i wodą dla zwierząt, a po zabiegu umyj je bardzo dokładnie wodą z detergentem i zmienić na świeżą karmę i wodę.
 5. Jeśli jest akwarium należy je przykryć szczelnie folią lub wynieść, aby nasze środki nie dostały się do wody;
 6. Z prądu odłącz urządzenia elektryczne znajdującą się w pomieszczeniach, które będą podlegały zabiegowi (telewizor, dekoder, monitor, komputer, laptop, komórka i inne).
 7. Dokładnie zamknij wszystkie okna na czas zabiegu, by środek nie przedostał się na zewnątrz. Zmniejszy to skuteczność zabiegu i uniemożliwi to dostanie się chemii do sąsiada.
 8. Wykorzystywany przez firmę DDD Sochaczew zamgławiacz ULV generuje dość silny podmuch powietrza wraz z cieczą roboczą, która je zwilża dlatego należy schować delikatne, lekkie i papierowe przedmioty, aby nie uległy zniszczeniu. tj. bombki, ozdoby, kartki, plakaty, figurki, dekoracje, papierowe elementy i inne ponieważ nie odpowiadamy za ich uszkodzenia.
 9. blaty, stoły i inne rzeczy, które nie da się schować, a będą mieć styczność z jedzeniem wystarczy umyć po zabiegu. Wystarczy zwykły detergent z wodą. Warzywa i owoce, kupowane na targu są pryskane środkami ochrony roślin, są to substancje dużo groźniejsze niż używane przez nas pyretroidy więc woda w zupełności wystarczy.
 10. Proszę pamiętać, by nie zniszczyć efektów zabiegu odkurzaniem, zamiataniem lub zmywaniem newralgicznych miejsc, w których bytują owady;
 11. Podczas zabiegu w pomieszczeniach nie powinien przebywać nikt poza osobą wykonującą zabieg. Zalecamy zabranie ze sobą wszelkich kosztowności, zegarków, biżuterii, pieniędzy.
 12. Dodatkowo przy molach spożywczych: należy przejrzeć wszystkie produkty z szafek kuchennych, nawet te zamknięte w kartonowych lub papierowych opakowaniach (cukier, mąka, makaron, ryż, przyprawy i inne mączne produkty). Następnie najlepiej te produkty przesypać do szklanych lub z tworzywa sztucznego pojemników. Te które będą zarażone (molami lub ich larwami) od razu wyrzucamy do foliowego worka, które następnie zawiązujemy szczelnie po całym procesie i wyrzucamy do kontenera na śmieci zmieszane. Foliowe zamknięte opakowania nie trzeba wyrzucać, papierowe lub zarażona żywność należy wyrzucić. Następnie należy wyciągnąć wszystkie produkty z szafek w kuchni (np. naczynia, sztućce, inne produkty pakujemy do worków i wynosimy np. na klatkę, balkon, taras) tak abyśmy mogli dokładnie spryskać szafki wewnątrz jak i na zewnątrz. W innym wypadku należy później wszystko umyć, szafek w środku jak i na zewnątrz po zabiegu później nie myjemy, aby środki chemiczne działały jak najdłużej (ulegają degradacji po około 3-4 tygodniach lub do zmycia). Po zakończonym zabiegu, schnięciu (min. 1 godzinę) oraz wietrzeniu (min. 1 godzinę) można wrócić do lokalu, produkty, które zostały można włożyć z powrotem. Na przyszłość polecamy, aby mączne produkty sprawdzać, przesypując je od razu do szklanych, plastikowych pojemników, wtedy od razu będą mogli Państwo zareagować i zapobiec im rozprzestrzenieniu.


Jak zachować się po zabiegu dezynsekcji?

 
Jak przebiega zabieg dezynsekcji w DDD Sochaczew?

Technik DDD z naszej firmy w Państwa mieszkaniu: