730 061 061

Usuwanie gniazd os i szerszeni Żyrardów

Nie ma nic gorszego w pogodny letni dzień niż nieustanne nękanie przez osy. Coś więcej niż tylko uciążliwość, mogą wywołać paskudne ukłucie, które może nawet zagrażać życiu niektórych pechowców. Osy mogą gniazdować na zewnątrz lub wewnątrz, w koloniach liczących do 20 000 osobników. Mogą zaatakować, więc jeśli zauważysz oznaki gniazda os w swoim ogrodzie lub posiadłości, koniecznie skorzystaj z usług profesjonalisty DDD Żyrardów.

Gniazda os w domu w Żyrardowie

Wielu z nas doświadczyło użądlenia przez osę i jest to w najlepszym razie nieprzyjemne, więc nic dziwnego, że latem jesteśmy w ciągłym „pogotowiu” przez ich obecność wokół nas. Chociaż kilka os nie jest powodem do niepokoju, gniazdo os na twojej posesji może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Gniazda często można znaleźć w ogrodzie i w pomieszczeniach w Twoim domu w Żyrardowie, takich jak strychy i garaże. Nie zaleca się samodzielnego zbliżania się do gniazda os, ponieważ są one niestabilne i podatne na ataki. Jeśli zauważysz lub podejrzewasz gniazdo os, powinieneś skontaktować się z profesjonalnym eksterminatorem szkodników, takim jak my.

Gniazda os na terenie firmy w Żyrardowie

Obecność gniazda os to zła wiadomość dla firm z terenu Żyrardowa, stwarzająca zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Mogą powodować stres zarówno dla personelu, jak i klientów, a ich ukłucie może być śmiertelne dla alergików. Osy mogą również wylądować na niektórych dość nieprzyjemnych powierzchniach, więc istnieje ryzyko skażenia żywności, co oznacza katastrofę w restauracjach. Z tych powodów ważne jest, aby nie ignorować gniazda os. Są łatwe i niedrogie do usunięcia dzięki usługom eksperta od zwalczania szkodników.

Jak rozpoznać gniazda os w Żyrardowie?

Osy są stworzeniami wysoce społecznymi, a ich jedynym powodem istnienia jest reprodukcja. Królowe os przewodniczą kolonii i zaczynają pojawiać się na wiosnę, ale osy są bardziej rozpowszechnione w miesiącach letnich, kiedy wylęgają się robotnice. Powszechnie wiadomo, że osy potrafią użądlić więcej niż raz, ale w rzeczywistości może to zrobić tylko samica.

Osy pospolite nie żyją długo, w przypadku królowej nie dłużej niż rok i giną około jesieni. Wychodzą jednak z hukiem, ponieważ o tej porze roku ich dieta zawiera sfermentowane owoce, co sprawia, że są „lekko pijane” i bardziej agresywne. 

Osy żyją w gniazdach liczących do 20 000 osobników, które budują w dziuplach drzew i krzewów. Jeśli masz pecha, mogą również zagnieździć się w środku.

Popularne lokalizacje gniazd os

Pamiętaj, aby sprawdzić następujące miejsca, jeśli podejrzewasz, że osy przybyły, aby zostać.

Przestrzenie wewnętrzne

  • Ściany szczelinowe
  • Lofty i strychy
  • Garaże
  • Szopy

Na dworze

  • Dziuple drzew
  • W dużych krzewach i krzakach
  • Domy ptaków
  • Dziury w ziemi

Jak wyglądają gniazda os w Żyrardowie?

Gniazda os są szarobrązowe i wyglądają jak wydłużona kula zwisająca z łodygi. Wyglądają jak papier, ponieważ są wykonane z przeżutego drewna, pozyskiwanego z drzew, krzewów i płotów ogrodowych. Są to wyczyn inżynierii, niektóre z luźną strukturą plastra miodu, a niektóre z zakręconymi wzorami, w zależności od gatunku os.

Jak znaleźć gniazdo os?

Jeśli zaczniesz zauważać więcej os niż zwykle, prawdopodobnie w pobliżu znajduje się gniazdo. Aby znaleźć jego lokalizację w Żyrardowie, uważaj na osy robotnice, które zwykle korzystają z tego samego toru lotu, i podążaj za nimi ostrożnie. Duża liczba os powinna być słyszalna, więc podążaj również za uszami.

Osy mogą budować gniazda nad i pod ziemią, więc uważaj na ich wychodzenie i powrót do podziemnych dziur. Gniazda osy są tylko częściowo widoczne nad ziemią.

Po zlokalizowaniu gniazda os ważne jest, aby nie podchodzić zbyt blisko, na wypadek, gdyby się poruszyły i zaatakowały.

Zwalczanie szkodników os w Żyrardowie i okolicach

Bardzo niebezpieczna jest próba samodzielnego usunięcia gniazda os, ponieważ mogą one być liczone w tysiącach i mogą być bardzo agresywne nawet przy najmniejszym niepokoju. Jeśli zdecydują się zaatakować, spowoduje to wielokrotne użądlenie ciebie i wszystkich w pobliżu. Najbezpieczniej jest zatrudnić profesjonalnego kontrolera szkodników do usunięcia gniazda jak DDD Żyrardów.

W naszej firmie mamy dużą wiedzę na temat os i ich zachowania i możemy podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczne usunięcie gniazda. Nasz sprzęt może dotrzeć do gniazd w najbardziej niedostępnych miejscach. Stosowane przez nas profesjonalne środki owadobójcze są silne, a jednocześnie całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Leczenie jest szybkie i nie trwa dłużej niż godzinę, jeśli gniazdo jest łatwo dostępne.

Usuwanie gniazd os Sochaczew
Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM