730 061 061

Jak pozbyć się komarów?

Radzenie sobie z komarami w domu może być czymś więcej niż tylko uciążliwością.

Jeśli komary przedostały się do Twojego domu, oto kilka sposobów na ich pozbycie się i ochronę rodziny przed swędzącymi ukąszeniami i chorobami przenoszonymi przez komary.

Spraye na komary

Spraye przeciw komarom w pomieszczeniach są pomocne w radzeniu sobie z tymi nieznośnymi, samotnymi komarami, które potrafią wlecieć przez otwarte okna lub drzwi. Możesz ich użyć do zabijania lub odstraszania komarów, gdy tylko je zobaczysz, lub do tymczasowego trzymania ich z dala od zajętych obszarów.

Mówiąc o sprayach na komary, istnieją dwa główne rodzaje: te, które zabijają komary i te, które je odpychają.

Pierwszy typ to zabijacze owadów latających w pomieszczeniach , takie jak Raid, Ortho i Wondercide. Większość z nich wykorzystuje jako główny składnik aktywny klasę środków owadobójczych zwanych pyretroidami, takich jak permetryna. Spraye te działają „powalająco” na komary i inne owady, atakując ich układ nerwowy i powodując ich natychmiastowe ubezwłasnowolnienie.

Jeśli martwisz się toksycznością, powinieneś wiedzieć, że zatwierdzone przez EPA środki owadobójcze wykorzystują bardzo niskie poziomy tych chemikaliów i są ogólnie uważane za bezpieczne, o ile przestrzegane są instrukcje na etykiecie produktu. Niemniej jednak istnieje również kilka „naturalnych” zabójców owadów, które wykorzystują składniki takie jak olejek z mięty pieprzowej, olejek cedrowy i inne olejki eteryczne, aby osiągnąć podobny efekt.

Drugim rodzajem sprayu na komary są środki odstraszające owady . Zamiast zabijać komary wprost, spraye te mają na celu ich odstraszanie i odstraszanie. Aktywne składniki środków odstraszających komary obejmują substancje chemiczne, takie jak DEET i pikarydyna, a także produkty pochodzenia naturalnego, takie jak olejek z eukaliptusa cytrynowego (OLE), IR3535 i 2-undekanon.

Więc jakiego rodzaju sprayu na komary należy użyć, aby pozbyć się komarów w domu? Odpowiedź zależy od sytuacji.

Zabójcy owadów działają, gdy są rozpylane bezpośrednio na komary, które widzisz, a także na miejsca, w których się ukrywają i gniazdują. Jeśli ciągle widzisz latające komary i wiesz, gdzie gromadzą się w twoim domu, rozważ użycie sprayu na owady w pomieszczeniach, aby wyeliminować je raz na zawsze.

W sytuacjach, w których nie widzisz, skąd pochodzą komary, ale słyszysz je lub ugryziesz, możesz spryskać siebie lub ubranie środkiem odstraszającym komary, aby powstrzymać je. Bez możliwości żywienia się krwią komary w twoim domu nie będą mogły się rozmnażać i w końcu przeniosą się lub zginą naturalnie.

Zamgławiacze na komary

Zamgławiacze do pomieszczeń, znane również jako zamgławiacze totalnego uwalniania lub „bomby na owady”, to produkty pestycydowe w postaci pojedynczych puszek aerozolowych. Mogą być używane do odkażania całych obszarów wokół domu, zabijając komary, a także inne owady, takie jak karaluchy i pchły. Zamgławiacze ULV to jeden ze sposobów na zabicie komarów w domu jak i przydomowym ogrodzie.

Podobnie jak w przypadku sprayów na komary, większość zamgławiaczy używa pyretroidów jako składnika aktywnego. Różnica między nimi polega na tym, że zamgławiacze wymagają bardziej intensywnego stosowania pestycydu, który obejmuje całe pomieszczenia, przenikając w małe pęknięcia i szczeliny, aby zapewnić, że komary nie mają gdzie się ukryć.

Zaletą, jaką zapewniają zamgławiacze nad sprayami, jest to, że eliminują wszystkie komary na danym obszarze — nawet te, których nie widzisz. Mają również stosunkowo długi efekt rezydualny, który może trwać kilka tygodni lub miesięcy.

Jednak wadą jest to, że zamgławiacze mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli nie są właściwie używane. W rzeczywistości Departament Zdrowia Nowego Jorku odradza używanie zamgławiaczy i bomb, ponieważ chemikalia „są niebezpieczne i mogą łatwo wylądować w miejscach, w których ludzie gotują, jedzą i bawią się”.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM