730 061 061

Pierwsze oznaki występowania karaluchów

Karaluchy to przerażające pełzaki, które mogą nieść ze sobą poważne zagrożenia dla zdrowia, takie jak alergia i ataki astmy. Owady te mogą również rozprzestrzeniać wiele rodzajów bakterii, a także robaki pasożytnicze. Faktem jest, że te szkodniki mogą wywoływać chorobę, więc im szybciej zorientujesz się, że są w twoim domu lub biurze, tym szybciej możesz zmierzyć się z problemem.

5 sposobów, aby stwierdzić, czy masz karaluchy

Jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych oznak karaluchów, natychmiast podejmij działanie, aby zapobiec przekształceniu się małej infestacji w znacznie większą.

1. Twoi sąsiedzi mają karaluchy.

Jeśli ludzie z sąsiedztwa wspominają, że mają problem z karaluchami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój dom będzie następny, więc będziesz chciał podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju własnej inwazji. Karaluchy przyciągają takie rzeczy, jak otwarte pojemniki na żywność pozostawione w koszu i okruchy, które twoje dzieci upuszczają na podłogę. Szybkie sprzątanie bałaganu, używanie szczelnych pojemników na śmieci i nie trzymanie zewnętrznych pojemników na śmieci w pobliżu domu to dobry początek.

2. Widzisz odchody.

Podczas gdy pospolity karaluch pszeniczny pozostawia małe drobinki podobne do pieprzu (mniej więcej wielkości fusów kawy), odchody niektórych większych gatunków płoci mogą być tak duże jak ziarno ryżu, a inne gatunki po prostu pozostawiają małą brązową plamę. Karaluchy słyną z tego, że zostawiają swoje odchody, gdziekolwiek się znajdują, ale zwracają szczególną uwagę na takie obszary, jak rogi podłogi, blaty szafek oraz pod lodówkami i piecami. (Zawsze noś rękawiczki podczas sprzątania odchodów.)

3. Dostrzegasz osłonki jaj.

Każda długa, pusta, jasnobrązowa osłonka jaja pozostawiona przez karalucha zwykle zawiera od 20 do 50 jaj; po wykluciu się osłonkę po prostu pozostawia się na swoim miejscu. Jeśli znajdziesz osłonki w pobliżu nieszczelnych rur, wokół podstawy lodówki lub w szafkach na żywność, powinieneś natychmiast podjąć kroki w celu opanowania plagi karaluchów, zanim wyrośnie ona spod kontroli. Od czasu do czasu możesz znaleźć osłonkę, która nadal zawiera jej jaja – które należy wyrzucić, spłukując w toalecie – ale matka karalucha niemieckiego faktycznie będzie nosić tę osłonkę ze sobą, dopóki jaja nie będą się wykluwać.

4. Czujesz piżmowy zapach.

Podczas gdy pojedynczy karaluch nie pozostawia po sobie nieprzyjemnego zapachu, który jest wystarczająco silny, abyś mógł go zauważyć, kilka z nich zintensyfikuje zapach w twoim domu lub firmie. Jeśli pozwolono na wzrost inwazji, zapach stanie się jeszcze silniejszy. Chociaż zapach ten kojarzy się przede wszystkim z żywymi karaluchami, martwe również wywołują zapachy spowodowane ich rozkładem.

5. Widzisz Płotkę.

Niestety karaluchy nie są samotnikami. Jeśli widzisz jeden, prawdopodobnie jest wiele innych, których nie możesz zobaczyć. Karaluchy to nocne stworzenia, więc najprawdopodobniej zauważysz je późno w nocy, zwłaszcza jeśli wejdziesz do kuchni i włączysz światło. Jeśli widzisz je w ciągu dnia, zwykle dzieje się tak dlatego, że przeludnienie płociami zmusiło je do wyjścia na otwartą przestrzeń, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz dość dużą plagę karaluchów.

Jak zabijać i zapobiegać karaluchom?

Dobrym sposobem na karaluchy jest wezwanie fachowej pomocy np. firmy DDD Piotr Druzd. Posiadamy bezpieczne i sprawdzone metody usuwania karaluchów w domach i mieszkaniach. Skorzystaj z możliwości bezpłatnej wyceny i pozbądź się karaluchów na zawsze.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM