730 061 061

Kiedy należy pomyśleć o deratyzacji

Kiedy należy pomyśleć o zabiegu deratyzacji?

Szczury mogą być bardzo wytrwałe, nawet gryzą metal, aby dostać się do środka, a jeśli dostaną się do domu lub lokalu firmy, mogą roznosić choroby, powodować szkody i skazić żywność. Szczury mogą powodować inne problemy, dlatego ważne jest, aby szybko wyeliminować inwazję szczurów, ponieważ szczury mogą:

 • Uszkodzenia mienia przez ciągłe gryzienie, szczury mogą uszkodzić izolację, przegryźć legary podłogowe, rury, drzwi, deski podłogowe. Szczury również rozdrabniają prawie wszystko do swoich gniazd, od papieru po len i plastik. 
 • Zanieczyścić żywność, ponieważ patogeny znajdują się w moczu i odchodach szczura, mogą przenosić choroby, takie jak choroba Weila (leptospiroza), gorączka ukąszeń szczura i salmonelloza.

Sprawdź typowe objawy występowania szczurów, które pomogą Ci wcześnie zidentyfikować problem, zapewniając, że skuteczne ich zwalczanie rozpocznie się tak szybko, jak to możliwe.

Biznesowe konsekwencje obecności szczurów

 • Alarm — natychmiastowa utrata zaufania klientów i pracowników, zwłaszcza w sektorach przetwórstwa żywności, przemysłu i produkcji oraz żywności i napojów.
 • Uszkodzenia — towarów i sprzętu, takiego jak komputery, urządzenia elektryczne, przewody i rury w biurach i lokalach użytkowych.
 • Straty — inwazje mogą powodować wycofywanie produktów i utratę kontraktów, co może prowadzić do strat finansowych i utraty reputacji firmy.
 • Prawne — nieprzestrzeganie przepisów może prowadzić do zamknięcia działalności lub grzywny.

Nawet szczury w ogrodzie i poza Twoją posesją mogą również stanowić ogromne ryzyko, szczególnie w przypadku branż, w których wymagana jest zerowa tolerancja na szkodniki.

Ochrona przed szczurami, aby zapobiec inwazji

Odkrywanie szczurów w domu lub firmie może być bardzo przygnębiające. Na szczęście istnieją sposoby na odstraszenie szczurów i zapobieżenie inwazji.

 Zabezpieczanie domu przed wejściem szkodników i usuwanie łatwego dostępu do żywności i wody może naprawdę wiele zmienić. Szczury potrzebują łatwego i stałego dostępu do źródła wody, mimo że piją tylko 15-60 ml dziennie. Zjedzą prawie wszystko, co jest dostępne, ale wolą jeść małe ilości różnych produktów spożywczych.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi praktycznych sposobów zapobiegania problemom:

 • Przechowuj żywność w metalowych lub szklanych pojemnikach z ciasno dopasowanymi pokrywkami.
 • Porządek w domu i w ogrodzie – mniej bałaganu to mniej miejsc do ukrycia.
 • Umieść zewnętrzne worki na śmieci w metalowych pojemnikach z dobrze dopasowanymi pokrywkami, aby uniemożliwić im karmienie z zawartości.
 • Usuń karmę dla zwierząt domowych i resztki nasion ptaków oraz przechowuj karmę dla zwierząt domowych w solidnych pojemnikach z dopasowanymi pokrywkami – najlepiej nad poziomem gruntu.
 • Utrzymuj ogrody wolne od gruzu. Jeśli masz pryzmę kompostu, nie uwzględniaj odpadów żywności ekologicznej, ponieważ to ich przyciągnie.

Szczury są zwinne, wszechstronne i wykorzystują każdą okazję, aby wejść do twojego domu. Czarne szczury są dobrymi wspinaczami. Chociaż brązowe szczury mogą się wspinać, wolą budować nory, szczególnie w pobliżu lub pod solidnymi konstrukcjami, takimi jak szopy, garaże i ściany. 

Są bardzo biegłe w pływaniu w kanałach ściekowych i systemach kanalizacyjnych, wykorzystując w pełni każdą uszkodzoną instalację rurową. Oba gatunki będą gryźć szczeliny, aby je powiększyć na tyle, aby ułatwić wejście.

Rozpocznij skuteczną deratyzację

Nasi technicy z odpowiednim przeszkoleniem mogą rozpocząć proces deratyzacji w bardzo szybki sposób. Przyjeżdżamy na miejsce, identyfikujemy problem, opracowujemy plan naprawczy i wdrażamy go w życie. Stosujemy zarówno metody fizyczne, jak i chemiczne. Każdy przypadek jest traktowany indytidualnie, a metody dobieramy w taki sposób, by były skuteczne w danym miejscu.

Zrób to sam – Kontrola szczurów

Można oczywiście próbować pozbyć się szczurów na własną rękę. Jest to możliwe w przypadku mniejszej ilości osobników, i skrupulatnego trzymania się zasad bezpieczeństwa i stosowania zgodnie z zaleceniami producentów.

Jeśli masz większą infestację i nie jesteś w stanie jej opanować, będziesz potrzebować pomocy bardziej specjalistycznej ekipy jak firmy DDD Piotr Druzd.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM