730 061 061

Jak pozbyć się pluskiew z czystego domu?

Pluskwy to pasożyty żywiące się krwią zwierzęcą i ludzką. Jeśli masz w domu pluskwy , nie ma co do tego wątpliwości – pozostawiają na ciele swędzące, bolesne ślady ugryzień i możesz je nawet zobaczyć w domu. Pluskwy atakują nasze meble, dywany, ubrania, łóżka i pościel, ale także żyją w pęknięciach w ścianach i podłogach.

Warto wiedzieć, że oczyszczenie domu z pluskiew jest bardzo trudnym zadaniem i wymaga dbania o wszystkie obszary domu.

Pralka jest Twoim najlepszym przyjacielem

Aby zabić pluskwy i usunąć ich jaja, należy wyprać wszystkie ubrania i pościel, wyczyścić zasłony i wszystkie zdejmowane elementy tekstylne w domu. Uruchom pralkę na długim cyklu i ustaw ją na najwyższą możliwą temperaturę. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie domu i uszczelnienie wszelkich pęknięć w ścianach. Jeśli chodzi o usuwanie pluskiew z mebli, łóżek i dywanów, najlepiej zwrócić się do specjalistów od zwalczania szkodników. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić sam, aby pomóc zabić owady w domu.

Wyczyść swoje dywany i dywaniki

Czyszczenie dywanów jest kluczowe, gdy chcesz pozbyć się pluskiew ze swojego domu. Pierwszym krokiem jest jak najczęstsze odkurzanie dywanów i wykładzin. Następnie przychodzi czyszczenie dywanów parą. Niezwykle gorące opary zabiją niektóre owady i zdezynfekują dywany. Zwróć się do profesjonalnych środków do czyszczenia dywanów , aby uzyskać procedury ekstrakcji gorącą wodą. 

Zadbaj o łóżka i meble

Podobnie jak w przypadku dywanów, bez fachowej pomocy trudno jest zabić pluskwy w łóżkach, materacach i innych meblach. Zatrudnij profesjonalną firmę sprzątającą do czyszczenia parowego tych przedmiotów. Powtórz procedurę po tygodniu, aby mieć pewność, że kolejne pokolenie owadów również zostanie wyeliminowane. Sprawdź drewniane części łóżka i mebli, narożniki i szafki nocne, a także je wyczyść. Regularnie czyść materac.

Zainwestuj w mały odkurzacz parowy i czyść wszystkie powierzchnie, które mają kontakt ze skórą. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zadzwonić do firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników i profesjonalnej firmy sprzątającej, aby wyczyścić materace i meble tapicerowane.

Zadzwoń do specjalisty!

Jeśli masz pluskwy, zadzwoń jak najszybciej po specjalistę z zakresu dezynsekcji i usuwana pluskiew. Pluskwy, wbrew powszechnej opinii, wcale nie wybierają brudnych i zaniedbanych mieszkań. Mogą zamieszkać wszędzie, gdzie mają dostęp do pożywienia, czyli ludzkiej krwi. To nie żadej wstyd, a zwlekanie, może tylko pogorszyć sytuację.

Ta strona używa plików Cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności. ROZUMIEM